"לוטם תקשורת" מגישה: עשרת הדיברות ליחסי ציבור

 1. פתחו מסר

  זהו הצעד החשוב ביותר ביחסי הציבורמכיוון שהוא יקבע את זהותה ודימויה של הפירמה לטווח ארוך. לשם פיתוח המסר הנכון ישלהתמקד תחילה ביתרונות הבולטים והמובהקים שיש לפירמה ומוצריה, באופן כללי, ובהשוואהלאחרים. בדקו מהו הערך המוסף שלכם, והדגישו אותו.

 2. נצלו הזדמנויות

  משהו טוב וחיובי מתרחש בחברה? זוהי ההזדמנות למנף את ההישג ולהציגו לראווה בתקשורת.

 3. תדמית של צמיחה

  ייצרו תמיד תדמית של צמיחה, גדילה והתפתחותחיובית. ייצרו ידיעות המדברות על "גידול בהיקף המכירות" או "צמיחהבביקושים".

 4. הצגת המותג

  הציגו את המותג שלכם כטרנדי, חדשני, אמין ואיכותי. אלו תכונות הנתפסות כחיוביות לכל דבר ועניין.

 5. פרסמו סקרים, משאלים ונתונים "מדעיים"

  העיתונות חובבת נתונים "קשים" ודוגמאות קונקרטיות. "עלייה של 40% בשתיית אלכוהול" היא תמידכותרת טובה...

 6. תפסו "טרמפ" על אירועים אקטואליים

  עליכם להיות מודעים למה שקורה בחדשות כדי להבטיח שהסיפור שלכם יהיה רלוונטי. הסיפור שלכם לאחייב בהכרח לנבוע ישירות מחדשות "קשיחות", אך עליו להיות קשור לאירוע משמעותי, כגון חג מתקרב, עונה חדשה, ממצאי מחקר וכדומה.

 7. המסר

  הקפידו שהמסר שלכם בתקשורת יעשיר את הצופים/הקוראים ולאיהיה פרסומי מידי. המידע שאתם מעבירים חייב להיות מאוזן, על מנת שייתפסכאמין ואובייקטיבי. רככו חסרונות, העצימו יתרונות-אך הכל בטעם ובמינון הנכון.

 8. ייצרו אירועים גורפי תקשורת

  ארחו זמרים אוסלבריטאים, כנסו "מסיבות עיתונאים", הכריזו על תחרות, פעלו למען הקהילה. אלו אירועים המושכים קהל וגםסיקור עיתונאי חיובי.

 9. יחסי עבודה

  טפחו יחסי עבודה אמינים ועיקביים עם מספר עיתונאים, בתחומים הרלוונטיים לכם. אלו ישמשו בעתיד כ"צינור" שלכם להעברתמידע לציבור.

 10. לימדו כיצד לנהל משברים

  הפירמה צריכה לדעת להתמודד גם עם אינפורמציה שלילית. התקשורת אוהבת חדשות פיקנטיות, ושותה בצמא, לדאבוננו, אינפורמציה על כישלונות ומחדלים. במקרה כזה: צאו מהבונקר. נהלו את המשברבצורה פעילה ואל תתנו לו לנהל אתכם. הקדימו תרופה למכה, אל תסתגרו ואל תיעלמו, תקשרו עם קהלי היעד, עם כל מי שעשוי להיות מושפע מהמשבר. התנצלו והביעו אמפתיה, אבלאל תחששו לפנות לערכאות משפטיות כדי למנוע פרסום כתבה- יש לכם זכות מלאה לעשות הכלעל מנת להגן על המוניטין שלכם!